Meslek Eba Kapandı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri alanlarında okutulan ders kitapları ve materyallerini Milli Eğitim Bakanlığı meslek.eba.gov.tr adresinden öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunmuştu. Ders içerikleri ve materyallerine öğretmen ve öğrenciler kolay şekilde ulaşabiliyordu. Uzun yıllar süren bu hizmet için meslek.eba sitesini ziyaret edenler “Taşındık” ibaresi ve EBA’ya Git yönlendirmesi bulunan bir sayfa ile karşılaştılar.

27.11.2023 tarihi itibari ile tüm meslek ve alanlara ait ders materyalleri ve kitapları Eba üzerinden ulaşılabilir hale getirildi. Kitaplara ulaşmak isteyen öğretmenler ve öğrenciler eba giriş yöntemlerinden birini kullanarak oturum açmalı ve “Dersler” menüsüne tıklayarak ilgili sınıf ve alanı seçip gerekli ders kitabına ulaşabilmektedir.

Ancak bu sistem ders esnasında ve birçok sınıfda oturum açmayı gerektirdiği için güvenlik anlamında sıkıntı taşıdığını düşünmekteyiz. Bu nedenle öğretmen arkadaşlarımızın kitaplara kolay erişimini sağlamak ve basit bir şekilde kitap indirmelerine yardımcı olmak için eba’dan kitapları indirip sizlere sunmaktayız. Kitaplar kategorimizi ziyaret ederek ilgili ders kitabını google drive servisine yüklenmiş halde bulacaksınız. Dilerseniz buradan indirip kullanabilir yada direkt açarak derslerinizde kullanabilirsiniz.

Faydalı Olabilir

Nicot Ana Arı Üretim Seti Tanıtımı

Ana arı üretimi yapmak isteyenler için alternatif yöntemlerden biri de janter kullanımıdır. Janter genel olarak …

Bir yanıt yazın